Małopolanie ofiarami wypadku w Austrii. Jeden mężczyzna nie żyje, drugi walczy o życie

Samochód zderzył się z pociągiem. Autem jechali mieszkańcy powiatu limanowskiego. Jeden mężczyzna nie żyje. Drugi, który siedział za kierownicą, trafił do szpitala i walczy o życie.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 4 lutego 2022 roku w pobliżu Grazu. Około godz. 17.40 samochód osobowy zderzył się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochodem jechało trzech mieszkańców powiatu limanowskiego. Jeden pasażer zginął na miejscu. Kierowcę zakleszczonego w zgniecionym samochodzie trzeba było wyciągać za pomocą narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, lekarze wciąż walczą o jego życie. Nie ma informacji, by poszkodowana została trzecia osoba siedząca w samochodzie.

Na miejscu zginął 20-letni mężczyzna. 22-letni kierowca został przetransportowany śmigłowcem do najbliższego szpitala. W aucie podróżował jeszcze 36-latek.

Informację o wypadku można znaleźć w austriackich mediach społecznościowych. W Polsce pierwszy poinformował o nim portal limanowa.in.

PKW kollidierte mit ZugZu einem tragischen Unfall wurden wir am 04.02.2022, um 17:39 alarmiert. Ein mit drei Insassen…

Posted by Freiwillige Feuerwehr Markt Groß St. Florian on Friday, February 4, 2022

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie