Małopolanka alarmowała, że w szpitalu brakuje maseczek. W środę rusza jej proces

Musisz przeczytać

Położna z Nowego Targu została dyscyplinarnie zwolniona, bo na Facebooku alarmowała, że w szpitalu brakuje maseczek. W środę rusza jej proces.

Przypomnijmy, że w marcu 2020 roku Renata Piżanowska poinformowała na swoim koncie na FB o braku maseczek ochronnych i trudnych warunkach pracy w nowotarskiej placówce.

„Tak wyglądają moje ręce po 12 godzinach pracy: zeżarta skóra od płynu dezynfekcyjnego… Tak wygląda moja maseczka, którą zrobiłam sama, kiedy nie miałam co ubrać, czym się zasłonić, żeby nachylić się nad pacjentką, która potrzebowała mojej pomocy… Tak więc Panie prezydencie Andrzeju Duda! Nie mamy wszystkiego, jak widać. Nie mam podstawowego zabezpieczenia, który ma mnie czy pacjentkę chronić. Przecież ja nie wiem, czy pacjentka jest zdrowa, ja nawet nie wiem, czy ja jeszcze jestem zdrowa!” – napisała.

Kilka dni później została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Wtedy  zapowiedziała, że będzie walczyć o swoje dobre imię i przywrócenie do pracy w sądzie pracy.

https://www.facebook.com/userwart/posts/3713632915351783

„Po roku oczekiwania na sprawiedliwość odbędzie się moja pierwsza rozprawa. W związku z tym, że media wspierały mnie w walce o prawdę, o wolność słowa pozwalam sobie przekazać informację o moim procesie sądowym. Trzymajcie kciuki za… za prawo do swobodnej wypowiedzi, o to będę też min. walczyła” – napisała tym razem na FB.

Rozprawa odbędzie się 17 lutego o godzinie 9 w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca