Małopolscy policjanci wyróżnieni za ofiarną służbę i ratowanie życia

Musisz przeczytać

Pięciu małopolskich policjantów znalazło się w gronie wyróżnionych odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja, przyznawaną za ofiarną służbę i ratowanie ludzkiego życia. Wyjątkowe wyróżnienie odebrali z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Wśród wyróżnionych znajduje się st. sierż. Michał Dąbkowski z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 26 lutego 2021 roku, ok. godz. 10 w Krakowie na ul. Rydygiera na spacerze z dzieckiem zauważył tonącego w pobliskim stawie mężczyznę. Policjant natychmiast zareagował. Wbiegł do zbiornika i łamiąc lód, torował sobie drogę w wodzie. Gdy dotarł do tonącego, podał mu smycz i w ten sposób pomógł mu wydostać się na brzeg. Dzięki błyskawicznemu działaniu policjant uratował ludzkie życie.

Odznakę im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja odebrali także dwaj oświęcimscy dzielnicowi: st. asp. Bogusław Hałat oraz sierż. szt. Mateusz Kowalówka. Zostali wyróżnieni za skuteczne działania, które podjęli w związku z pożarem, który 2 lutego 2021 roku wybuchł w jednym z oświęcimskich mieszkań. Policjanci bez wahania rozpoczęli ewakuację mieszkańców, podczas której z płonącego mieszkania wyprowadzili parę seniorów.

Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie, sierż. szt. Karol Kudzia – dzielnicowy miasta Jordanowa oraz sierż. szt. Dominik Czarny – funkcjonariusz zespołu patrolowo-interwencyjnego, zostali wyróżnieni za odważne działania, które podjęli w związku z pożarem budynku w miejscowości Toporzysko, w dniu 13 marca 2021 roku. Policjanci wyważyli drzwi, a następnie z płonącego domu wynieśli osobę, która nie dawała oznak życia. Natychmiast podjęta reanimacja przez policjantów, a później przez inne służby, doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych mężczyzny.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca