Małopolska firma zmienia logo. Wszystko przez wojnę na Ukrainie

Litera „Z” znika z logotypu brzeskiej spółki Zasada Trans Spedition. Firma w oświadczeniu wyjaśnia, że ma to związek z wojną w Ukrainie.

– Nie ukrywamy, że ma to związek z działaniami wojsk za wschodnią granicą naszego kraju i oznakowaniem pojazdów rosyjskich. Nie chcemy aby nasze logo było utożsamiane z jakimikolwiek wrogimi działaniami wobec naszych sąsiadów, dlatego została podjęta decyzja o zmianie wizerunku graficznego – komentuje sprawę Adrian Zaleśny – rzecznik prasowy Firmy. Literę Z usunięto z logo na magazynach w Targowisku oraz w Brzesku.

Litera Z wpisana w kwadrat i naniesiona na czołg czy transporter opancerzony oznacza, że pojazd taki wchodzi w skład sił nacierających z Krymu, sama zaś Z jest oznaczeniem sił wschodnich, nacierających z Donbasu. Oznaczenie w ten sposób pojazdów bojowych Rosjan stało się znakiem i symbolem  imperialnych zapędów Rosji

Po wybuchu wojny na Ukrainie firma włączyła się w pomoc naszym sąsiadom. Jej pojazdy uczestniczyły w konwojach humanitarnych dostarczających żywność i środki opatrunkowe.

 

Najnowsze

Co w Krakowie