Małopolska. Kobieta oszukana na sto tysięcy złotych. Policja odzyskała pieniądze

(fot. pixabay.com)

W ostatnim czasie głośno było o próbach wyłudzenia pieniędzy tzw. metodami „na policjanta”, „na wnuczka”. Jedna z nowosądeczanek straciła tak sto tysięcy złotych.  

Do oszustwa doszło 29 grudnia, na telefon starszej mieszkanki Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako adwokat. Poinformował seniorkę, że członkowie jej rodziny mają poważne problemy z prawem – jej wnuk spowodował śmiertelny wypadek, natomiast córka składała fałszywe zeznania.

„By uwiarygodnić całą historię, ze starszą panią rozmawiała również kobieta podająca się za policjantkę. Następnie „adwokat” zażądał od seniorki niemal 300 tys. złotych w zamian za wybawienie jej krewnych z opresji. Zdenerwowana kobieta, przejęta losem najbliższych, zdołała przygotować 100 tys. złotych” – czytamy w komunikacie policji.

Kryminalni natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli szeroko zakrojone działania. Zebrane informacje, w tym rysopis i inne dane na temat „kuriera” zostały przekazane funkcjonariuszom z innych jednostek Małopolski i województw ościennych a kluczowa okazała się współpraca z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Dzięki temu poszukiwany został  w ciągu kilku godzin zatrzymany w Cieszynie przez miejscowych policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z Katowic. Policjanci odzyskali również 100 tys. złotych, czyli całą kwotę, którą straciła seniorka.

(ko)

Zobacz także