Małopolska kurator oświaty o ministrze edukacji: „jest białym człowiekiem”

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak znowu szokuje sowimi opiniami. Tym razem staje w obronie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Trudno się dziwić, ale argument zastosowany do tej obrony może zaskakiwać. „Jest białym człowiekiem” – tak kurator oświaty w Krakowie scharakteryzowała ministra edukacji.

We wtorek, 7 lutego 2023 roku, w Sejmie doszło do awantury. Poszło o ministra edukacji Przemysława Czarnka, a właściwie o pieniądze przekazane wybranych fundacjom na zakup nieruchomości, który to proceder opozycja nazwała „Willa plus”.

W obronie ministra Czarnka stanęła kurator Nowak. „Opozycjo, dlaczego się tak pieklisz? Minister Czarnek nie jest z waszej bajki. Jest białym człowiekiem, katolikiem, pilnuje Polski przed niszczącymi ideologiami neomarksistowskimi. Nie zamyka szkół, lecz w nie inwestuje. Nigdy nie było takich pieniędzy w edukacji jak za Czarnka” – napisała Barbara Nowak na swoim twitterowym koncie. I rozpętała burzę.

„Jest białym człowiekiem, więc dał siedzibę innym białym ludziom w białej willi. To jest walka z negromarksizmem czy jak mu tam” – skomentował poseł Lewicy Maciej Gdula. „I co z tego że jest biały ? Jakie ma to w ogóle znaczenie ?! Pani powinna odpowiadać za rasizm!” – czytamy w komentarzu kolejnego internauta. „Biały człowiek jako argument w debacie publicznej użyty przez przedstawiciela władzy, środek Europy, rok 2023. Daleko zaszliśmy” – ocenia inny komentujący.

Wiele komentarzy nie nadaje się do zacytowania. Niektórzy pod wpisem Barbary Nowak zamieszczali obraz… „Czarnej Madonny”.

(red)

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie