Małopolska policja apeluje do motocyklistów i publikuje filmik z wypadkami na motorach [video]

Fot. coomons.wikimedia.org

Każdy motocyklista powinien to obejrzeć zanim doda gazu na swojej dwukołowej maszynie. Małopolska policja apeluje do motocyklistów i publikuje filmik z wypadkami na motorach. Ku przestrodze.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Bezpieczny motocyklista

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów 🏍.Motocyklisto, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru.Pamiętaj, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.https://policja.pl/pol/aktualnosci/191956,Bezpieczny-motocyklista.html

Opublikowany przez Polska Policja Piątek, 31 lipca 2020

„Motocyklisto, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru. Pamiętaj, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg” – apeluje małopolska policja.

Jak wynika ze statystyk dotyczących wypadków, w tym roku było mniej zdarzeń z udziałem motocyklistów, ale zginęło ich prawie tyle samo co w pierwszych miesiącach ubiegłego roku. Sami motocykliści są winni co drugiemu wypadkowi z ich udziałem.

(red)

Teczki ofertowe z nadrukiem – najlepsze porady

Zobacz także