Małopolska policja szuka tłumaczy na ŚDM

Musisz przeczytać

Znasz rzadko spotykane języki i szukasz zarobku? Z pomocą przyjdzie Ci małopolska policja. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze potrzebują wsparcia. Poszukiwani są tłumacze takich języków jak: węgierski, grecki, japoński czy ormiański.

Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży pozostał już tylko  miesiąc. Przygotowania wkraczają w decydującą fazę, również w szeregach małopolskiej policji, której zadaniem będzie zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów, którzy przyjadą do Krakowa.

Policja i organizatorzy Światowych Dni Młodzieży szacują, że do stolicy Małopolski przyjedzie ok. 2 mln osób z różnych zakątków świata. Funkcjonariusze potrzebują więc pomocy osób, które władają rzadkimi językami i będą w stanie pomóc pielgrzymom w przypadku problemów prawnych, ale również przetłumaczą zaświadczenia o przestępstwie, zeznania na komisariacie czy w sądzie.

Poszukiwania tłumaczy prowadzono również wśród studentów i wykładowców krakowskich uczelni wyższych. Do tej pory do współpracy zgłosiło się ok. 130 osób, ale rekrutacja wciąż twa. Zgłoszenia można wysyłać na adres sekretariat.dochs@malopolska.policja.gov.pl.

We wniosku, oprócz imienia i nazwiska trzeba podać również numer telefonu kontaktowego, informację o języku jakim władamy oraz zobowiązać się do współpracy w terminie 24 lipca – 3 sierpnia.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca