Policja na tropie krakowskich kiboli

Krakowska policja wzbogaci się o nowy wydział. Kilkuosobowy zespół małopolskiej policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej ze środowiskiem pseudokibiców przekształci się niebawem w specjalistyczny wydział. Zwiększy się zakres obowiązków, ale zwiększy się także liczba policjantów odpowiedzialnych za zwalczanie przestępczości wśród kiboli.

Do tej pory policjanci będący członkami zespołu ds. przestępczości wśród pseudokibiców byli jednostką eksperymentalną. Teraz przekształci się ona w wydział zajmujący się tropieniem przestępstw i rozpracowywaniem środowiska pseudokibiców. To zasługa działalności policjantów, którzy w ostatnich miesiącach mogą pochwalić się dużą skutecznością w rozpracowywaniu siatki dilerów narkotykowych oraz przestępczości stadionowej.

Krakowska policja od lat prześwietla i rozpracowuje środowisko pseudokibiców, które już dawno wyszło ze stadionów i skupiło się na regularnej i zorganizowanej działalności przestępczej. Zdaniem policjantów, to właśnie pseudokibice są często odpowiedzialni za prostytucję, handel narkotykami i liczne rozboje do których dochodzi na terenie Krakowa.

Nowy wydział ma zapewnić jeszcze większą skuteczność, a dzięki dodatkowym policjantom, zwiększyć intensywność pracy i zapobiegać kolejnym przestępstwom organizowanym przez osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców.

(pt)

Zobacz także