Małopolski Festiwal Smaku z foodtrucka

Grillowany oscypek z karmelizowaną gruszką, chrupiący obwarzanek wypełniony galicyjską pastą serową z dodatkiem bryndzy podhalańskiej, pulpeciki jagnięce polane sosem pomidorowo-kolendrowym – to tylko niektóre z przysmaki, które będzie można spróbować w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku, Zjedz na Polu. Początek w niedziele 28 sierpniao godzinie 12.00 na placu Wolnica.

Niezwykle smacznie zapowiada się małopolska jesień. Po 11 latach Małopolski Festiwal Smaku zmienia swoją formułę, zamiast tradycyjnych stoisk, na których producenci prezentowali swoje wyroby pojawią się foodtrucki wypełnione pysznymi daniami i ciepłymi przekąskami.

-Decydując się na zmianę formuły Małopolskiego Smaku, chcieliśmy pokazać po raz kolejny, że nasz region podąża za nowoczesnymi trendami promocyjnymi – także w dziedzinie kulinariów. Jesteśmy przekonani, że ta nowa, innowacyjna wersja festiwalu zainteresuje zarówno młodych, szukających nowości, eksperymentujących, ale równocześnie stawiających na zdrowe, tradycyjne składniki, jak i osoby, które z roku na rok odwiedzają Małopolski Festiwal Smaku – mówi Jacek Krupa, Marszałek Małopolski.

Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz na polu startuje 28 sierpnia na placu Wolnica w Krakowie. Później foodtrucki wyruszą w trasę, odwiedzając co weekend jedno z siedmiu miast regionu:Skawinę (3 września), Miechów (4 września – jako wydarzenie towarzyszące Dożynkom Wojewódzkim), Nowy Targ (11 września), Krzeszowice (18 września), Tarnów (25 września) i Wadowice (2 października). Na zakończenie wypełnione smakołykami furgonetki przyjadą znów do stolicy Małopolski, gdzie 15 i 16 października zaplanowano „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem”.

Pamiętajmy, że „Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz Na Polu” to także okazja do pomocy innym. Małopolska wspiera Stowarzyszenie SIEMACHA umożliwiając przeprowadzenie zbiórki publicznej na rzecz jego wychowanków.
Partnerami kampanii „Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz Na Polu” są: Stowarzyszenie Małopolskie Dziedzictwo Smaku, Makro, Hotel Mercure DoSłońce. Małopolska wspiera Stowarzyszenie SIEMACHA.

(bg)

fot. malopolska.pl

Najnowsze

Co w Krakowie