Małopolski senator: Pani premier wypowiedziała złote słowa. O co chodzi?

Stanisław Kogut gościł dziś w Radiu Kraków. Senator PiS wypowiadał się między innymi w kwestii uchodźców i jest przekonany, że wie, jak rozwiązać problem. – Radykalnych imamów trzeba wydalić do ich kraju, gdzie islam jest na pierwszym miejscu – mówi.

Kogut w stu procentach podziela stanowisko premier Beaty Szydło. – Islamiści nie mają szacunku do życia. To co powiedziała pani premier Beata Szydło – obudź się Europo – to święte słowa. Trzeba przedyskutować sprawę przyjmowania uchodźców i emigrantów. Trzeba pomagać dzieciom w Syrii, ale nie może być tak, że wchodzą do Europy młodzi dżihadyści. Oni myślą, że idą do raju, a idą do piekła. To diabelskie nasienie, które podpowiada tym młodym umysłom, że mają się wysadzać, zabijać niewinnych. Gdzie tu miłość, szacunek do życia, szacunek do młodych ludzi, którzy zginęli? To barbarzyńcy. Europa powinna się zastanowić. Trzeba zwołać posiedzenie Rady Europy – mówi Kogut na antenie Radia Kraków.

Kogut jest zdania, że radykalnych islamistów należy wydalać z Europy. – Trzeba wydalić do ich kraju, gdzie islam jest na pierwszym miejscu. Ja jestem przeciwnikiem wojen, ale proszę zobaczyć co było w Syrii, gdzie ginęli bohaterowie za to, że byli chrześcijanami. Oni będą beatyfikowani, kanonizowani. Nie można mordować, kształtować umysły tak, że mają mordować chrześcijan. Jestem przeciwnikiem takich działań. Pamięta pan, że w Pakistanie trzyma się w więzieniu chrześcijankę, bo ktoś powiedział, że ona jest przeciwko Mahometowi. To co robił święty Jan Paweł II – ruch ekumeniczny – powinno być kontynuowane – podkreśla Kogut.

Najnowsze

Co w Krakowie