Małopolskie drogi coraz bezpieczniejsze

Musisz przeczytać

Jest bezpieczniej – tak pierwsze trzy miesiące 2016 roku podsumowuje małopolska drogówka. W ciągu trzech miesięcy na naszych drogach zginęło 38 osób. To o 15,5 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Zmniejszyła się również liczba wypadków i rannych a jedynie nieznacznie wzrosła liczba niegroźnych zdarzeń drogowych i kolizji.

W ubiegłym roku w ciągu trzech pierwszych miesięcy policja odnotowała 733 wypadki drogowe. W tym roku wypadków było o 30 mniej. Wraz ze spadkiem liczby wypadków, zmniejszyła się również liczba ofiar śmiertelnych oraz rannych. Rok temu do szpitali trafiło w sumie 892 ofiar wypadków, w tym roku rannych zostało 861 osób.

Warto zaznaczyć, że spadła również liczba kierowców przyłapanych na jeździe na podwójnym gazie i to mimo zwiększenia liczby kontroli trzeźwości na małopolskich drogach. Funkcjonariusze przebadali aż 598 tys. kierowców. Dobrą informacją jest również spadek liczby wypadków z udziałem pieszych, ofiar było o ponad 20 proc. mniej – w wyniku potrącenia zginęło 2 osób.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca