Maluchem przez Afrykę. 16 tysięcy kilometrów „Zieloną Bestią”

Musisz przeczytać

10 października (poniedziałek) w Nowohuckim Centrum Kultury niezwykłe spotkanie z niezwykłym podróżnikiem. Arkady Paweł Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera zabierze nas w podróż fiatem 126 przez Afrykę.

Spotkanie to opowieść o trzy i pół miesięcznej podróży przez Afrykę klasykiem polskiej motoryzacji – fiatem 126 zwanym „Zieloną Bestią”. W jej trakcie Arkady Fielder odwiedził  11 krajów i przejechał ponad 16000 kilometrów przez niezwykle barwny i ciekawy kontynent.

 – Zobaczymy sudańską Saharę i temperatury sięgające 50 stopni Celsjusza, wjedziemy na ponad 3500 m.n.p.m i odwiedzimy „jeszcze dziką” dolinę Omo w Etiopii, zmierzymy się ze słynną „afrykańską tarką”. Pokonamy błotniste drogi i dotrzemy do goryli górskich w Ugandzie. Podczas podróży Mały Fiat i jego kierowca zostali z wielką sympatią i uśmiechem na twarzach przyjęci przez mieszkańców Afryki, którzy często zastanawiali się czy Maluch jest prawdziwym samochodem – informuje Nowohuckie Centrum Kultury.

fot. materiały prasowe/NCK

Arkady Paweł Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, autor dwóch książek. Od wielu lat oddaje się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Pomysłodawca i organizator wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze. 2009 r. – Maluchem wzdłuż granic Polski, 2014 r. – Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), 2016 r. – Maluchem przez Azję. Organizator projektu Electric Explorer African Challange 2018 – pierwszej w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic)

 

 

 

 

 

 

 

 

Opowieść o trzy i pół miesięcznej podróży przez Afrykę klasykiem polskiej motoryzacji – fiatem 126 zwanym „Zieloną Bestią”. Po drodze odwiedzimy 11 krajów i przejedziemy ponad 16000 kilometrów przez niezwykle barwny i ciekawy kontynent.
Arkady Paweł Fiedler – wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, autor dwóch książek. Od wielu lat oddaje się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów.
bilety: 5 zł

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca