„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

„Mamy dość Don Stanislao!”. Dziś protest Strajku Kobiet pod kurią!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

We wtorek o godz. 19 na ul. Franciszkańskiej 3 pod kurią Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków organizuje protest wymierzony w kardynała Stanisława Dziwisza.

„Mamy dość! Ci sami, którzy cieszyli się z wyroku pseudo Trybunału, latami bronili pedofilów, czerpiąc na tym korzyści finansowe. Dziwisz się? My nie!” – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

To efekt reportażu, który w poniedziałek wyemitował TVN. Przedstawiono w nim dokumenty, z których wynika, że kardynał Stanisław Dziwisz miał uczestniczyć w tuszowaniu pedofilii.

Przypomnijmy, że w związku z reportażem Stanisław Gądecki, przewodniczący konferencji episkopatu Polski napisał specjalnej oświadczenie. Oto jego pełna treść:

„W nawiązaniu do wczorajszego reportażu TVN24 zatytułowanego Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza, w którym oskarża się ks. kardynała Stanisława Dziwisza o zaniedbania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych ze strony duchownych, mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości, zaprezentowane w tym reportażu, zostaną wyjaśnione przez odpowiednią komisję Stolicy Apostolskiej. Równocześnie chciałbym zauważyć, że Kościół w Polsce jest wdzięczny ks. kardynałowi za jego wieloletnią służbę przy boku św. Jana Pawła II”.

Z kolei europoseł Lewicy Łukasz Kohut złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa przez kardynała Stanisława Dziwisza.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca