Mamy pomysły na upalne dni. Dziś jest co robić w Krakowie

fot. Pixabay

Środa w Krakowie z pewnością nie będzie należeć do nudnych. Przed nami koncerty, spotkania z udaną farsą w teatrze i rozmowy o literaturze. Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym rozkładem jazdy na dziś!

Przedpołudnie możemy zacząć na wiele sposobów. Jedną z opcji z pewnością jest wizyta w teatrze Bagatela, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się komediowy spektakl „Pomoc domowa” na podstawie tekstu Marca Camolettiego. Sztuka stanowi kontynuację brawurowego spektaklu „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”, który przypadł do gustu krakowskim widzom. Bohaterką „Pomocy domowej” jest Nadia, która podejmuje nową pracę pokojówki. Z nową pracą pojawiają się jednak kolejne kłopoty! Sztukę zobaczymy na Scenie Głównej przy ul. Karmelickiej 6.

Inną propozycją jest przedpołudnie z Capellą Cracoviensis i cyklem Matinées! Jak co środę, spotykamy się z muzykami miejskiej orkiestry, żeby w przystępny sposób poznać dzieła z kanonu muzyki klasycznej. Dzisiejszy koncert będzie przede wszystkim występem chórzystów Capelli. Podczas poprzedzonego historycznym wprowadzeniem koncertu usłyszymy kompozycje Lassusa, Mendelssohna, Brahmsa i Szymanowskiego. Spotykamy się o godz. 11.00 w auli. bł. Jakuba przy kościele ojców franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej 4.

W księgarni Karakter przy ul. Tarłowskiej 12 o godz. 18.00 spotkamy się dziś z Adamem Zagajewskim. Krakowski poeta, eseista i prozaik, przedstawiciel pokolenia Nowej Fali i sygnatariusz Listu 59, w ramach cyklu „Teksty przed korektą” przeczyta swoje najnowsze wiersze.

Warto również zajrzeć do Spółdzielni Ogniwo, gdzie odbędzie się dziś spotkanie z Agatą Diduszko-Zyglewską, działaczką społeczną i kulturalną, badaczką kwestii pedofilii w kościele. Autorka opowie o swojej nowej książce pt. „Krucjata polska”. Spotykamy się o godz. 19.00 na Paulińskiej 28!

Wieczór w klubie Studio przy ul. Budryka 4 spędzimy dziś z ostrym gitarowym graniem. Wystąpi tam amerykańska grupa Godsmack, która ma na swoim koncie takie piosenki, jak „Whatever”, „Keep Away”, „Voodoo” oraz „Bad Religion”. Wokalista Sully Erna wraz kolegami zaprezentują w Krakowie materiał z ostatniego krążka pt. „When Legends Rise”. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

jh, krakow.pl

Zobacz także