W sobotę dwie manifestacje na Rynku Głównym – narodowców i KOD-u. O tej samej porze

Krakowskie grupy narodowe w sobotę planują przeprowadzić manifestację na Rynku Głównym. Będzie ona związana z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Kontrmanifestację w tym samym czasie zapowiedział Komitet Obrony Demokracji.

Chcielibyśmy wyrazić poparcie i wdzięczność dla polskiej Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz innych służb, które z narażeniem życia bronią nienaruszalności granic Polski i Europy. Chcielibyśmy również potępić wszelkie postawy i zachowania prezentowane przez celebrytów, dziennikarzy, żyjącą na strzeżonych osiedlach plutokrację i liberalno-lewicową „elitę” polityczną, która w chwili gdy Naród powinien solidarnie wystąpić po stronie obrońców granicy, rozgrywa emocje Polaków – informują. 

Wiec rozpocznie się o godz. 15, a jego tematyką będzie również migracja.

„Chcemy raz jeszcze wyrazić mocno nasz sprzeciw wobec masowej migracji, wpuszczania do Europy hord ludzi wschodu, którzy – jak pokazują liczne przykłady zza naszej zachodniej granicy – nie mają szacunku dla naszej kultury, prawa i religii, zasadniczo nie poddają się też procesom asymilacyjnym. Bezpieczeństwo Polski i Europy znajduje się teraz w rękach polskich służb, które dzielnie chronią granicy przed wtargnięciem tysięcy przybyszów” – informują narodowcy.

Na zapowiedź narodowców zareagowali działacze Komitetu Obrony Demokracji. „W najbliższą sobotę na krakowskim Rynku zbierają piękni chłopcy narodowcy, żeby zademonstrować, że stoją murem za polskim mundurem i dziękują polskim służbom za każde uchodźcze dziecko wywiezione do lasu, każdą przerzuconą przez płot kobietę, każdego przepędzonego mężczyznę. Nie możemy pozwolić na szerzenie nienawiści i strachu przed biednymi ludźmi szukającymi kawałka bezpiecznej ziemi. Nie możemy pozwolić na budowanie narracji o bohaterstwie polskich strażników i policjantów, kiedy godzą się oni wykonywać rozkazy bezprawne i okrutne. A więc – kontrmanifestacja! Widzimy się przy studzience Badylaka w sobotę o godz. 15” – czytamy w zapowiedzi kontrmanifestacji KOD.

Organizatorzy tego wiecu zachęcają do przynoszenia transparentów, a także kocy termicznych – symbolu próbujących przetrwać w chłodzie uchodźców i uchodźczyń. „Podczas manifestacji chcielibyśmy zebrać też jak najwięcej takich właśnie kocy (tych nierozpakowanych), aby przekazać je grupom przebywającym na granicy – więc, jeśli możecie, przynieście je!” – zachęcają organizatorzy manifestacji KOD-u.

(red)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie