Ta mapa Krakowa nie pozostawia złudzeń – im ciemniej, tym niebezpieczniej

Musisz przeczytać

Możesz sam sprawdzić, czy mieszkasz w bezpiecznej dzielnicy. Dostępna jest już mapa Krakowa obrazująca stan bezpieczeństwa w mieście. Im ciemniejsze plamy na mapie, tym więcej przestępstw popełnianych jest na obszarze zaznaczonym danym kolorem.

Mapa przestępstw - kradzieże z włamaniem

Mapa przestępstw - kradzieże z włamaniem

Mapa pokazuje ogólny stan bezpieczeństwa, ale też można wybrać rodzaje dokonywanych przestępstw: niszczenie mienia, kradzieże z włamaniem, kradzieże samochodów, kradzieże, bójki i pobicia oraz  przestępstwa rozbójnicze. Dokując kolejnych przybliżeń na mapie widać coraz dokładniejsza lokalizację danego przestępstwa.

Fot. Przybliżenie mapy przestępstw – kradzieże samochodów

Mapa dostępna jest na portalu Bezpieczeństwo w Krakowie, który powstał w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-2021 pn. „Bezpieczny Kraków”. Zawarte tam dane pokazują wszystkie przestępstwa zgłoszone w I półroczu 2021 policji i Straży Miejskiej. Krakowscy urzędnicy chwalą się, że to pierwsze tego typu narzędzie w Polsce i zapowiadają, że udostępniane tam dane będą sukcesywnie uzupełniane. Poza mapami na stronie można znaleźć zakładkę „Badania”, gdzie prezentowane będą wyniki prowadzonych analiz w zakresie przestępstw i wykroczeń w Krakowie oraz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca