Odwołał go marszałek z PiS, teraz pracuje u ministra z PiS

Marek Dworak został powołany na stanowisko Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ruchu Rowerowego – informuje Radio Kraków. Rok temu Marek Dworak stracił posadę dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Teraz pracuje dla ministra Andrzeja Adamczyka (PiS), wcześniej zwolnił go marszałek małopolski Witold Kozłowski (PiS).

Marek Dworak to osoba dobrze znana kierowcom. Od lat jest szefem Małopolskiej Rady bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pojawia się w programach o bezpieczeństwie ruchu, pokazujących błędy kierowców, tłumaczących, jak zachować się w konkretnych sytuacjach na drodze. Jest autorem programu „Jedź bezpiecznie” w TVP3 Kraków i audycji „Zapnij pasy” na antenie Radia Kraków. Jako pełnomocnik ministra infrastruktury Marek Dworak zajmie się reformą przepisów ruchu drogowego i systemu szkolenia kierowców.

W listopadzie 2020 roku Marek Dworak przestał być dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, egzaminującego i szkolącego kierowców. Jak powiedział wtedy portalowi brd24.pl, „przekazał władzę pokojowo”. – Jestem już w wieku emerytalnym, mam 65 lat i czas, żeby inni młodsi zajęli się tym zadaniem, zwłaszcza w tak trudnych czasach jak te związane z pandemią – mówił portalowi brd24.pl. Marek Dworak odszedł na emeryturę, bo musiał zrobić miejsce dla Pawła Muchy, byłego dyrektora generalnego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pracował u wojewody Jerzego Pilcha, ale po jego odwołaniu i on został odwołany. Wcześniej był dyrektorem Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie, pracował w Małopolskim Kuratorium Oświaty i Wydziale Edukacji w Wieliczce.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie