Cnotliwe niewiasty zbiorą się przy smoku wawelskim

Marsz cnotliwych niewiast – pod takim hasłem Komitet Obrony Demokracji organizuje kolejną manifestację w Krakowie. Termin – sobota, 24 lipca, początek – godz. 19 placyk przy smoku wawelskim.

Fot. KOD Małopolska

„W sobotę 24 lipca o 19:00 zaczynamy marsz przed Smokiem Wawelskim w Krakowie – razem pójdą cnotliwe niewiasty, wiedźmy i inni obywatele. Niezależnie od posiadania cnót wszelkiego typu, gruntowanych w agencjach akademickich, szkołach czy na boiskach, obywatelki i obywatele krzyczą: dość!” – zapowiada KOD Małopolskie.

Jak tłumaczą organizatorzy marszu cnotliwych niewiast, najwyższą cnotą obywatelską jest troska o dobro wspólne: rzetelną edukację, dostęp do niezależnego wymiaru sprawiedliwości, Wspólnotę Europejską, która gwarantuje pokojowe współistnienie, klimat, w którym przyjdzie nam i przyszłym pokoleniom żyć. Dlatego do udziału w kolejnej manifestacji na ulicach Krakowa zachęcają: „niewiasty, wiedźmy, osoby LGBT+ i czarnoksiężników, nauczycielki i wychowawców, sędziów i prokuratorki, wykładowczynie i studentów, przedsiębiorców i pracowniczki, prawniczki i urzędników, uczniów i ekolożki, lekarki czy pielęgniarzy, aktywistów i po prostu mieszkańców Polski”. – Jeśli macie ochotę – załóżcie fantazyjne przebrania albo zawodowe uniformy, weźcie hałasujące przedmioty, grzechotki czy garnki, niech nas widzą i słyszą! – zachęcają organizatorzy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie