Marsz dla Ziemi przeszedł przez Kraków[zdjęcia]

Marsz dla Ziemi przeszedł przez Kraków, podczas jego przemarszu poruszano między innymi takie kwestie jak:Zanik miejskiej zieleni, moralna odpowiedzialność za niszczenie Ziemi, ignorowanie przez polityków faktów o dziejącej się katastrofie klimatycznej, potrzebna ochrona zasobów wody w naszym stepowiejącym kraju.

Zorganizowany przez aktywistów klimatycznych marsz przeszedł ulicami Krakowa. Demonstracja została zorganizowana w ramach Tygodnia dla Klimatu, który przyniósł protesty na całym świecie.

Trasa marszu prowadziła z placu Wszystkich Świętych na Rynek Główny, z przystankami m.in. pod krakowską kurią, Collegium Novum UJ i w okolicach teatru Bagatela. W tych miejscach mówiono o ważnych dla klimatu Ziemi i dla przyszłości Polski problemach.

W tłumie protestujących można było zobaczyć między innymi krakowskich polityków Jerzego Fedorowicza, Łukasza Gibałę, Bogdana Klicha oraz Jerzego Meysztowicza a także znanych aktywistów działających w Krakowie i nie tylko jak między innymi Cecylię Malik.

zdjęcia Tomasz Cichocki

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie