Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

Z Krakowa ponownie wyruszy Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Uroczystości zaczynają się już dziś. Wiele wskazuje na to, że do stolicy Małopolski przyjedzie także Prezydent RP Andrzej Duda.

Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej jest marszem na historycznym szlaku bojowym I Kompanii Kadrowej, formacji utworzonej w sierpniu 1914 przez Józefa Piłsudskiego. Prowadzi z krakowskich Oleandrów do Kielc.

Poniżej prezentujemy program uroczystości.

4 sierpnia

godz. 20.00 – 21.00 – uroczysty capstrzyk i Apel Pamięci na Kopcu Józefa Piłsudskiego na Sowińcu z udziałem kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

5 sierpnia

godz. 16.00 – przemarsz uczestników w kolumnie zorganizowanej z kompanią reprezentacyjną Wojska Polskiego i orkiestrą z al. 3 Maja – ulicami Piłsudskiego – Podwalem – św. Anny – na Rynek – przejście Rynkiem w lewo w stronę ulicy Szewskiej /zatrzymanie kolumny marszowej i złożenie kwiatów w miejscu przysięgi Tadeusza Kościuszki/ – następnie obejście Rynku /w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegarowych/ wejście w ul. Grodzką  i ulicą Grodzką na Wawel (wejście od strony ul. Bernardyńskiej).

godz. 17. 30 – uroczysta Msza św. na Wawelu

godz. 18.30 – apel w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i złożenie kwiatów na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na grobie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Honorowego Protektora Marszu w latach 2006–2009.

godz. 18.50 – po Mszy św. przemarsz z Wawelu – ul. Grodzką (na początku ul. Grodzkiej złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim na pl. O. Adama Studzińskiego) – na Rynek Główny, obejście dookoła Rynku Głównego i przejście pod wieżę Ratusza

godz. 19.00 – 21.00 – „56. Lekcja Śpiewania” na Rynku Głównym

godz. 21. 30 – 22. 00 – apel wieczorny i złożenie kwiatów na skwerze przy pomniku Marszałka Piłsudskiego przy ul. Piłsudskiego

6 sierpnia

godz. 7.00 – uroczysty apel z udziałem władz państwowych, wojskowych i samorządowych

godz. 7. 50 – przemarsz z orkiestrą ulicami Piłsudskiego – Podwalem – św. Anny – przez Rynek – ul. Floriańską – Placem Matejki (złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza) – św. Filipa – Długą na Nowy Kleparz

MICHAŁOWICE – SŁOMNIKI

6 sierpnia

godz. 9. 45 – rozpoczęcie uroczystości. Złożenie kwiatów przy pomniku.

godz. 13.00 – 17.00 Piknik Historyczny „Światło Niepodległości” na Rynku w Słomnikach.

Ok. godz. 17.00 – wejście do Słomnik; uroczystości powitalne na Rynku z udziałem władz samorządowych i mieszkańców.

Godz. 17.30 – przemarsz kolumną marszową jezdnią z Rynku do Ludowego Klubu Sportowego Słomniczanka.  Zakwaterowanie.

SŁOMNIKI – MIECHÓW

7 sierpnia

godz. 7.00 – wymarsz ze Słomnik

godz. 13.00 – powitanie uczestników Marszu w Miechowie

(ip)

fot. Facebook / Kadrówka

Najnowsze

Co w Krakowie