Marszałek Małopolski nadaje z Tokio. „To niepowtarzalna okazja” [zdjęcia]

Maraszałek Małopolski Witold Kozłowski przebywa właśnie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. – Z dumą reprezentuję nasz region – podkreśla i zapewnia, że za jego wyjazd nie płaci urząd marszałkowski.

Od początku igrzysk marszałek jest aktywny na Twitterze. Publikuje zdjęcia z ceremonii otwarcia, z występów polskich zawodników, a także odsłania kulisy igrzysk.

Przed chwilą Witold Kozłowski przedstawił z kolei cel swojej wizyty w Japonii, a także wyjaśnił, kto za nią płaci.

– Z dumą reprezentuję nasz region i robię to najlepiej jak potrafię. Przyglądam się uważnie organizacji, bo już za chwilę, w 2023 roku będziemy gospodarzem Igrzysk Europejskich – dodaje marszałek.

A urząd Marszałkowski zamieścił informację o tym, że w Tokio marszałek małopolski Witold Kozłowski spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. „Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w stolicy Japonii, odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Honorowego Patrona Igrzysk Europejskich, Andrzeja Kraśnickiego – Prezesa PKOl-u oraz Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego – Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich. Rozmowa była okazją do zaprezentowania prezydentowi harmonogramu przygotowań do zbliżających się Igrzysk, których gospodarzem w 2023 roku będzie Małopolska i Kraków” – czytamy w komunikacie urzędników marszałka.

jk

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie