Marzyłeś, by zatańczyć poloneza na Rynku Głównym? Dziś świetna okazja

Nie trzeba szykownego stroju, ani nawet umiejętności, wystarczą po prostu chęci. Dziś o godz. 14 na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza odbędzie się prezentacja „Poloneza wiosennego”, po której widzowie zostaną zaproszeni do wspólnego tańca.  

W taki sposób Balet Cracovia Danza zaprasza do świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca. 

− Jak wiosna, to tylko z polonezem wiosennym i z Baletem Cracovia Danza. 29 kwietnia o godz. 14.00 Międzynarodowy Dzień Tańca będziemy świętować tańcząc poloneza wokół pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie. A jak „Polonez wiosenny”, to z kwiatami lub zielonymi gałązkami. Przybywajcie licznie, nie zapomnijcie o kwiatach i gałązkach – zaprasza Romana Agnel, dyrektorka Baletu Cracovia Danza, która poprowadzi wspólny taniec.

Prezentacja „Polonez wiosenny” jest pierwszym wydarzeniem cyklu happeningów „Cztery pory poloneza” z serii „Cracovia Danza: balet w mieście”. Przedstawia i promuje poloneza, który 5 grudnia 2023 roku, został wpisany na listę światowego niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Dodatkowo inicjatywa zwraca uwagę na Święto Konstytucji 3 Maja.

Wydarzenie jest częścią akcji tańczMY. Patronem akcji tańczMY jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wstęp jest wolny.

Jan Krol 

Najnowsze

Co w Krakowie