Masz telefon? Możesz stracić setki złotych!

Uwaga posiadacze telefonów komórkowych! Oddzwaniając na jeden z podanych niżej numerów, możecie stracić nawet setki tysięcy złotych! Oszuści „puszczają” pojedynczy sygnał, a następnie czekają, aż ofiara oddzwoni i… straci mnóstwo pieniędzy, tym samym nabijając kieszenie naciągaczom. Takie próby wyłudzenia zdarzają się w Krakowie coraz częściej.

– Nad ranem zauważyłam, że ktoś do mnie dzwonił w środku nocy z numeru +232 21 853 018. Sprawdziłam – to numer kierunkowy z Somalii. Nie oddzwoniłam, ale zaczęłam szukać informacji w Internecie i przeczytałam, że wiele osób straciło mnóstwo pieniędzy, oddzwaniając pod ten numer – napisała nasza Czytelniczka, pani Renata. Sprawę zgłosiła Policji. Jak się okazało, śledczy mają coraz więcej tego typu zgłoszeń.

Jak oszukują?

Użytkownicy telefonów komórkowych dostają głuche telefony z Afryki. Te zaczynają się najczęściej od numerów kierunkowych z Somalii (+252), Republiki Kongo (+243) i Wybrzeża Kości Słoniowej (+255).

Jeśli oddzwonimy na taki numer, zapłacimy bardzo wysoki rachunek, a spora kwota wpłynie na konto oszustów. Ci telefonują bowiem za pomocą specjalnych programów komputerowych, które wcześniej wybierają losowo zarejestrowane w Polsce numery telefonów komórkowych.

Przed oddzwonieniem warto więc sprawdzić numer kierunkowy. W przeciwnym razie możemy zapłacić astronomiczny rachunek telefoniczny.

(lm)

fot. JR_Paris via Foter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie