Medal św. Brata Alberta dla Pierwszej Damy. Oraz dla wielkiego sportowca związanego z Krakowem

To wyjątkowe wyróżnienie. Wśród osób wyróżnionych Medalem św. Brata Alberta znalazła się małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Agata Kornhauser-Duda uhonorowana została „za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych”.

Pierwsza dama nie jest jedyną osobą związaną z Krakowem, która otrzymała w tym roku to prestiżowe wyróżnienie.

Kolejnymi laureatami są: Jakub Błaszczykowski, krakowska rodzina Wadowskich oraz Zofia Noceti-Klepacka.

Jakub Błaszczykowski, który na szerokie wody wypłynął jako piłkarz Wisły, otrzymał medal „za działalność charytatywną w ramach Fundacji Ludzki gest w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy”.

Rodzinę państwa Wadowskich uhonorowano za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

A windsurferka Zofia Noceti-Klepacka – „za przekazanie medalu olimpijskiego na aukcję dla chorej Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy”.

Wręczenie medali odbędzie się 19 marca w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, w trakcie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” 2018, organizowanego przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

(wm)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie