Metropolita krakowski mocno przesadził? Internauci oburzeni!

fot. Adam Bujak/Wydawnictwo Biały Kruk / wikimedia

„Ależ bystrego i światłego metropolitę sprezentowano/narzucono Krakowowi. Od niepamiętnych czasów nie było tu kogoś takiego”, „Następny polityk w sutannie. Niechby zajął się pedofilią wśród księży i odpływem wiernych, a nie polityką” – to tylko niektóre komentarze po wypowiedzi metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego 

„Metropolita krakowski ostro! Kontrmanifestacje smoleńskie porównuje do działań SB” – napisaliśmy w środę. O co poszło?

Arcybiskup w “Gościu Wiadomości” w TVP bardzo krytycznie wypowiedział się o kontrmanifestacjach w czasie miesięcznic smoleńskich, a całą sytuację porównał z działaniami w stanie wojennym.

“Mówiąc o tych kontrmanifestacjach, wie pani, przypomina mi się jedna rzecz, kiedy moi koledzy księża, w czasie stanu wojennego, byli prześladowani przez SB, dlatego, że mieli odwagę podczas mszy świętej modlić się za internowanych, uwięzionych członków ich parafii.

Nie wolno było o nich pamiętać, nie wolno było o nich w ogóle mówić, nie było czegoś takiego. Odnosi się wrażenie, jakby chciano nas też doprowadzić do też takiej fałszywej amnezji, zapomnienia, o rzeczach, które powinny stanowić trwałą tkankę naszej narodowej i państwowej pamięci” – dowodził Jędraszewski.

„Polityk, nie ksiądz”

Czytelnicy KRKnews bardzo krytycznie podeszli do tej wypowiedzi. Część komentarzy na Facebooku było na tyle ostrych, że nie nadają się do przytoczenia.

Najwięcej, 20 polubień zebrał ten komentarz:

„Ależ bystrego i światłego metropolitę sprezentowano/narzucono Krakowowi. Od niepamiętnych czasów nie było tu kogoś takiego”.

„Cała prawda”, „Ostatnio w ogóle Kraków ma pecha …”, „Dokładnie mamy pecha😕kolejny polityk a nie ksiądz. Chyba nie polityką powinien się zajmować” – oto odpowiedzi na ten wpis.

Kolejne komentarze były w podobnym tonie.

„Następny polityk w sutannie. Niechby zajął się pedofilią wśród księży i odpływem wiernych a nie polityką”;

” Nigdy nie przypuszczałem że będę żałował że Stasek [Dziwisz] już przeszedł na emeryturę. Czemu jakiś wykształcony człowiek nie został mianowany do Krakowa”

” Zorro co wie wszystko najlepiej”.

” No to antypisowski Kraków ma pasterza, oj toc to kara za grzechy”

Dwóch obrońców

Z 30 komentarzy, tylko dwa bronią arcybiskupa.

No i ma rację. Parę setek Mazgułów i ich rodziny walczą o lekki wikt. Kto z nich by się podjął uczciwej pracy, przecież mają agenturalne doświadczenie:

„Bardzo mądry i dalekowzroczny człowiek. Przyjemność go słuchać”.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Adam Bujak/Wydawnictwo Biały Kruk / wikimedia

Zobacz także