Metropolita krakowski o żądaniach KE: „Perfidny sposób nacisku”

Musisz przeczytać

– Jakie perfidne sposoby nacisku próbuje się stosować obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji, co uwłaszcza naprawdę godności człowieka – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. W ten sposób metropolita krakowski po raz kolejny odniósł się do sporu o deklarację anty LGBT i żądań Komisji Europejskiej. KE grozi, że Małopolska nie dostanie miliardów złotych z unijnych funduszy, jeśli sejmik nie uchyli tej deklaracji.

– Widzimy, jak często chcą nas podzielić na katolików, których trzeba opiłowywać i na tych mądrych, którzy chcą rządzić wprowadzając nową moralność uderzającą w to, co jest w naszych duszach zawarte od samego początku naszego istnienia jako ludzi. Jako ludzie nosimy w sobie Boży obraz i Boże podobieństwo – mówił abp Marek Jędraszewski. Według niego dziś promuje się życie tak, jakby Pana Boga nie było i postawę „mieć jak najwięcej” i nie chodzi tylko o dobra materialne, ale o przyjemności, najczęściej zupełnie zmysłowe, których bardzo często ofiarą jest drugi człowiek. – Nie możemy zgodzić się na to, że chcą deprawować nasze dzieci i młodzież, począwszy już od przedszkoli, wprowadzając tego rodzaju nauczanie, które pozbawia już małych dzieci ich czystości, niewinności i naturalnej dobroci – apelował metropolita krakowski.

Zwracał też uwagę, że te problemy dotykają także naszego kraju. – Jakie perfidne sposoby nacisku próbuje się stosować obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji, co uwłaszcza naprawdę godności człowieka. Niełatwe czasy, kiedy raz jeszcze muszą wrócić te podstawowe płaszczyzny miłości – człowieka, rodziny, ojczyzny” – mówił abp Jędraszewski. I apelował, by nie dawać zwyciężać złu, a zło dobrem zwyciężać.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca