Mężczyzna spadł ze szczytu Sokolicy. Nie przeżył upadku

W sobotę, 4 grudnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR zostali zaalarmowani, że ktoś spadł ze szczytu Sokolicy. Goprowcy odnaleźli ciało mężczyzny, który nie przeżył upadku z dużej wysokości.

„Dziś w godzinach popołudniowych ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z uwagi na charakter zgłoszenia mogący świadczyć o upadku ze szczytu Sokolicy (747 m n.p.m) brali udział w poszukiwaniach pod jej eksponowanymi południowymi ścianami. W trakcie działań odnaleziono ciało mężczyzny, który nie przeżył upadku z dużej wysokości. Ratownikom pozostał smutny obowiązek zniesienia ciała w dolin” – relacjonują ratownicy GOPR.

Zwłoki mężczyzny opuszczono ponad 350 metrów, za pomocą lin – do podstawy szczytu. Następnie pontonem ciało przeprawiono do Polskiej granicy.

Postępowanie w sprawie tragicznej śmierci prowadzi policja i prokurator.

W akcji brało udział 20 ratowników GP GOPR oraz ratownicy ze słowackiej Górskiej Służby Pienińskiego Parku Narodowego.

„Z uwagi na charakter zdarzenia oraz szacunek dla zmarłego i jego rodziny prosimy o wstrzymanie się w komentarzach od spekulacji na temat całego zdarzenia” – proszą ratownicy GOPR.

Zdjęcia z akcji można obejrzeć na (1) Horská služba Pieninského národného parku – posty | Facebook i (1) Grupa Podhalańska GOPR – posty | Facebook

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie