Mężczyźni mieszkali razem. Jeden okradł drugiego. Teraz złodziej może zamieszkać w więzieniu

Fot. małopolska policja

„Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 18-latka, który okradł mężczyznę, z którym mieszkał pod jednym dachem. Jego łupem padło ponad 80 tys. złotych. Ponadto policjanci znaleźli w jego pokoju narkotyki. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia” – informuje małopolska policja.

Do jednego z podkrakowskich komisariatów zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pieniędzy. Jak stwierdził, skradziono mu 80 tys. złotych z metalowej kasety, która znajdowała się w szafce zamykanej na klucz.

Policjanci dość szybko ustalili, kto był złodziejem Okazał się nim 18-latek, który mieszkał z okradzionym mężczyzną. Wiedział, gdzie była schowany klucz do szafki i korzystając z nieuwagi gospodarza domu zabrał pieniądze. Jak ustalili policjanci, już pod koniec sierpnia , pokrzywdzonemu również skradziono 3 tys. Złotych, lecz wtedy nie zgłaszał tego faktu policji.

Kryminalni zatrzymać sprawcę kradzieży w jego miejscu stałego zamieszkania. Podczas przeszukania pokoju zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w trakcie przeszukania okolic znaleźli w zaroślach, niedaleko miejsca zamieszkania, foliowy worek, w którym były koperty ze skradzionymi pieniędzmi. Policjanci odzyskali 78 860 złotych.

Młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat, więc może teraz na dłużej „zamieszkać” z innymi mężczyznami.

(red)

Zobacz także