Miał być ośrodek, będzie pustostan…

Nie będzie policyjnego ośrodka dla seniorów, który miał powstać w Dębnikach – tak zdecydowali wczoraj krakowscy radni. Ich decyzja zaskakuje o tyle, że budowa ośrodka jest już rozpoczęta, a jej wstrzymanie oznacza, że Kraków zyska kolejny straszący mieszkańców plac budowy.

W policyjnym ośrodku dla seniorów, który miał powstać przy ul. Praskiej, miały znajdować się sale ćwiczeń, 20-metrowy basen rehabilitacyjny i 123 pokoje noclegowe dla osób starszych i młodzieży. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA), które jest odpowiedzialne za budowę, nie ma jednak szczęścia do tej inwestycji. Zgodnie z umową pomiędzy stowarzyszeniem a miastem, obiekt powinien powstać do końca 2014 roku. Nie powstał, bo z powodu firmy wykonującej inwestycję prace budowlane wyhamowały a IPA, która zainwestowała w obiekt 7 mln złotych została postawiona pod ścianą.

W związku z niedotrzymaniem przez IPA terminu realizacji obiektu, prezydent Jacek Majchrowski zaproponował, że wystąpi do krakowskich radnych z propozycją przedłużenia terminu wykonania inwestycji do 2018 roku. – Ośrodek będzie służył krakowianom, osobom chorym i starszym oraz dzieciom – przekonywał Filip Szatanik, ówczesny wicedyrektor biura prasowego magistratu. – Nie chcemy, by inwestycja pozostała rozgrzebanym placem budowy – dodawał.

Prezydent słowa dotrzymał, ale radni wbrew jest planom, nie poparli jego wniosku i zagłosowali za zerwaniem umowy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji. To oznacza, że obiekt wybudowany w Dębnikach nie doczeka się szczęśliwego finału, a miasto zostanie z rozgrzebanym placem budowy. Część radnych przekonuje, że być może uda się przekształcić budowlę w budynek mieszkań socjalnych, który miałby służyć mieszkańcom, ale do tego potrzeba zdecydowanych działań a z tych urząd miasta nie słynie. Wszystko wskazuje wiec na to, że Kraków będzie miał kolejną rozgrzebaną i niedokończoną inwestycję.

(p)

fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie