Miał poprawiać męskość, jest groźny dla zdrowia

Panowie – kupiliście sobie coś takiego dla poprawienia męskości? Nie zażywajcie tego pod żadnym pozorem. Główna Inspekcja Sanitarna ostrzega, że suplement „Total Men” jest groźny dla zdrowia i najprawdopodobniej został sprowadzony nielegalnie do Polski.

Główny inspektor sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące suplementu diety „Total men”. W próbce produktu stwierdzono obecność syldenafilu. „Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia” – ostrzega GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt – „Total Men” suplement diety 5 tabletek
Wyprodukowano dla – Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU
Data minimalnej trwałości – 2022-03.

Fot. GIS

Władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority – Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje. „W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży” – informuje GIS.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie