Miał wymienić zderzaki, podwędził luksusowe auto

Fot. KWP

Policja zatrzymała oszusta, który reklamując się jako blacharz wyspecjalizowany w naprawach aut luksusowych, przywłaszczył sobie maserati klienta. Jak się okazało, był poszukiwany.

Właściciel pojazdu trafił na oszusta przez portal ogłoszeniowy. Przeczytał w nim, że mężczyzna specjalizuje się w naprawach blacharskich samochodów wyższej klasy. Zwabiony usługą postanowił zlecić wymianę zderzaków w swoim Maserati. Telefonicznie umówił się z rzekomym mechanikiem na jednej z niepołomickich ulic.

Gdy po kilku dniach próbował skontaktować się z blacharzem, aby ustalić termin odbioru samochodu, mężczyzna odpowiadał wymijająco, po czym wyłączył telefon. Zaniepokojony właściciel samochodu złożył zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia samochodu osobowego o wartości 150 tys. zł.

Kryminalni przystąpili do poszukiwań sprawcy przestępstwa oraz przywłaszczonego przez niego auta. Udało im się namierzyć „dziuplę”, w której mężczyzna ukrył swą zdobycz, a także oszusta, którego zatrzymali w mieszkaniu jego konkubiny na terenie Krowodrzy.

Fot. KWP

Jak się okazało, sprawca był poszukiwany trzema listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Tuż po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony wprost do zakładu karnego.

Zobacz także