Miały być biura. Jest nowy biznes kościoła

Musisz przeczytać

Krakowska Kapituła Katedralna pod pretekstem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży postanowiła zarobić. Chodzi o pomieszczenia w budynku przy ul. Kanoniczej 15, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu działała restauracja Smak Ukraiński, prowadzona przez fundację polsko-ukraińską Św. Włodzimierza. Restauracja musiała opuścić lokal, bo zdaniem Kapituły Katedralnej miały powstać tam biura na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży. Biur jednak nie ma, jest za to nowa restauracja – podaje NaTemat.pl

Restauracja Smak Ukraiński, która do sierpnia ubiegłego roku działała w podziemiach kamienicy przy ul. Kanoniczej 15, słynęła nie tylko z dobrej kuchni, ale również z kaplicy św. Borysa i Gleba zaprojektowanej przez prof. Jerzego Nowosielskiego. Ona również musiała zniknąć ze względu na przygotowanie biur dla organizatorów Światowych Dni Młodzieży.

Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało już tylko nieco ponad trzy miesiące a biura, które miały zostać zlokalizowane w dawnej siedzibie restauracji Smak Ukraiński nie powstały. W zamian w podziemiach kamienicy rozpoczęła działalność zupełnie nowa restauracja, która jak nieoficjalnie wiadomo działa na podstawie wyższego czynszu na rzecz Kapituły Katedralnej.

Restauracja prowadzona przez Fundację Św. Włodzimierza nie zniknęła jednak z mapy Krakowa i przeniosła się do zupełnie nowego lokalu na ul. Grodzką. Nadal też prowadzi swoje działalności związane z prowadzeniem bibliotek, klubu studenckiego, wydawnictwa oraz księgarni.

Niestety z przedstawicielami Kapituły Katedralnej nie udało nam się skontaktować i uzyskać komentarza w sprawie wysokości czynszu nowego najemcy podziemi w kamienicy przy ul. Kanoniczej 15.

Rafał Galus

fot. free pictures of money via Foter.com / CC BY

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca