Miasto nagrodziło pierwsze tegoroczne krakowianki

Jak co roku pierwsze dzieci, które urodziły się 1 stycznia w miejskich szpitalach, otrzymały od prezydenta Krakowa okolicznościowe upominki.

Wśród pierwszych krakowskich noworodków urodzonych w 2020 roku jest Lenka, która urodziła się 40 minut po północy w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Prezent trafił także do maleńkiej Zosi, która przyszła na świat w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza o godz. 3.40.

Najmłodsze krakowianki i ich rodziców w szpitalach miejskich odwiedził Andrzej Kulig, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej, który rodzicom dziewczynek wręczył list gratulacyjny oraz upominki: kosmetyki, pieluszki jednorazowe i zabawki.

Miasto przypomina, że wszyscy nowo narodzeni mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać Krakowską Wyprawkę, na którą składają się: list gratulacyjny od prezydenta, Informator Krakowskiej Rodziny, karta biblioteczna, a także książeczka, zabawka, kocyk, body oraz czapeczka. Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia 2018 roku, do maluszków trafiło już blisko 13 tysięcy wyprawek.

ms, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie