Miasto odzyska działkę przy Praskiej. Na mocy ugody zapłaci za stojące mury

Musisz przeczytać

Będzie ugoda między miastem a Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji (IPA) w sprawie nieruchomości przy ul. Praskiej i niedokończonej tam inwestycji. Dzięki temu miasto odzyska działkę, ale zapłaci 4,1 mln złotych za poniesione do tej pory nakłady.

Sprawa nieruchomości przy Praskiej ciągnie się już wiele lat. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu – w 2011 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji dostało od miasta działkę pod warunkiem wybudowania na niej nowoczesnego, 5-kondygnacyjnego budynku rehabilitacyjno-rekreacyjnego z bazą noclegowo-hotelową, zapleczem gastronomicznym i krytym basenem. Obiekt miał być przeznaczony dla seniorów oraz dzieci wymagających rehabilitacji. Inwestycja miała być zrealizowana w trzy lata. Szybko okazało się, że nie zostanie dokończona. Miasto zażądało wydania nieruchomości, ale po odmowie sprawa trafiła do sądu. Tam też ciągnęła się kilka lat i efektów nie było widać.

Fot. geoportal

Przełom przyniosła mediacja. To po niej strony spory doszły do porozumienia i zdecydowały się zawrzeć ugodę przed sądem. Prezydent właśnie swoim zarządzeniem zaakceptował wynegocjowane warunki. Na mocy ugody miasto zapłaci 4,1 mln złotych z tytułu poniesionych już nakładów (w mediach pojawiały się doniesienia, że na budowę przy Praskiej wydano już nawet kilka razy więcej). W tej kwocie są także prawa do projektu. Nieruchomość z niedokończoną budową przejmie Miejskie Ośrodek Polityki Społecznej. IPA nie będzie rościć sobie praw do dysponowania nieruchomością. Zawarcie ugody skończy wszelkie spory sądowe miasta i IPA dotyczące działki i inwestycji przy Praskiej.

Fot. Krknews

Przejęcie nieruchomości razem z prawem do projektów budowlanych świadczy o tym, że miasto zamierza dokończyć inwestycję przy Praskiej…

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca