Miasto poskąpiło na Budżet Obywatelski

Musisz przeczytać

Kraków zaoszczędzi w tym roku na Budżecie Obywatelskim. Kwota, która zostanie przeznaczona na realizację pomysłów zaproponowanych przez samych mieszkańców będzie bowiem niższa niż w latach ubiegłych. W sumie do wydania będzie 8,5 mln złotych, czyli o 1,5 mln mniej niż w roku ubiegłym.

W ubiegłym roku władze zapowiadały, że popularność Budżetu Obywatelskiego jest tak duża, że w roku 2016 poziom finansowania inwestycji proponowanych przez mieszkańców będzie na tym samym poziomie, część radnych deklarowała także powiększenie kwoty. Niestety plan uległ zmianie i mieszkańcy otrzymają do zainwestowania o 1,5 mln złotych mniej, dlaczego? Tego nie wiadomo.

Wiadomo za to, że zmniejszy się budżet nie tylko na finansowanie ogólnomiejskich inwestycji, ale również pomysłów dotyczących konkretnych dzielnic. W tym roku na te zadania dzielnice przeznaczą ok. 2,3 mln złotych czyli o 1,7 mln złotych mniej niż w roku ubiegłym.

Budżet Obywatelski, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, przestał chyba być priorytetową kwestią dla władz miasta, które na pomysłach krakowian postanowiły przyoszczędzić… i to nie mało.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca