Miasto za darmo rozdaje 40 tys. półmasek smogowych! Kto i gdzie może je dostać?

Jest ich naprawdę sporo, ale nie wszyscy mają szansę je otrzymać. Miasto rozdaje półmaski smogowe, a mogą je dostać krakowianie korzystający z Centrów Aktywności Seniorów, Klubów Rodziców oraz zarejestrowani pacjenci przychodni pulmonologicznych, które mają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Półmaski będą rozdawane w trójpakach w jednym rozmiarze. W sumie do mieszkańców trafi 13500 zestawów (łącznie 40500 sztuk), z czego 4000 będzie dostępnych w Klubach Rodziców, 4000 w Centrach Aktywności Seniora, a reszta w przychodniach pulmonologicznych. Półmaski w Klubach Rodziców przeznaczone są dla osób czynnie korzystających z Klubów i  będą dostępne do wyczerpania zapasów, półmaski w Centrach Aktywności Seniorów mogą odbierać wyłącznie seniorzy w nich zrzeszeni,  natomiast w przychodniach otrzymają je zarejestrowani pacjenci w trakcie wizyt lekarskich.

„Półmaski mają kompaktowy, anatomiczny kształt i są przyjemne w dotyku. Pokryte są specjalną warstwą włókniny osłonowej, przez co wydłuża się ich żywotność. Zamontowany zawór wydechowy ułatwia wydychanie powietrza. Dodatkowo półmaski spełnią wymogi europejskiej normy zharmonizowanej EN 149:2001/A1:2009 oraz wymogi dyrektywy 89/686/EWG przeniesionej do prawa krajowego w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej” – informuje magistrat.

Półmaski mają chronić drogi oddechowe przed pyłami dymami, mgłami oraz aerozolami cząstek stałych i ciekłych w tym zanieczyszczeniami zawartymi w smogu.

Lista miejsc, gdzie można otrzymać półmaski antysmogowe:

jk, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie