Fontanny zaświecą i… zagrają hymn ŚDM

Około 6 tys. tablic informacyjnych, 2,7 tys. flag i billboardy świetlne udekorują Kraków na czas Światowych Dni Młodzieży. To jednak nie koniec. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformował, że niezwykły charakter wydarzenia będą podkreślały również krakowskie… fontanny, które rozświetlą barwy Światowych Dni Młodzieży i odtworzą hymn ŚDM. 

Władze Krakowa chcą w specjalny sposób przygotować miasto do organizacji Światowych Dni Młodzieży i wykorzystać potencjał tego wydarzenia do promocji stolicy Małopolski na arenie międzynarodowej. Jednym z elementów promocji ma być dekoracja miasta, na którą będą składały się billboardy świetlne, tablice informacyjne oraz flagi Światowych Dni Młodzieży. Ponadto w kilku punktach miasta pojawią się również wizerunki znanych osób, które były związane z Krakowem. Młodzi pielgrzymi będą mogli m.in. zapoznać się z sylwetkami Jana Pawła II, siostry Faustyny, Mikołaja Kopernika czy Wita Stwosza oraz wielu innych osobistości ze świata kultury i nauki.

Dodatkowo planowane jest oświetlenie kilku miejskich obiektów iluminacją nawiązującą do barw Światowych Dni Młodzieży. Jednym z nich będzie miejska fontanna na Rynku Głównym w Krakowie. Jedną z większych atrakcji ma być również fontanna na pl. Szczepańskim, która nie tylko przyjmie barwy ŚDM, ale dodatkowo będzie odtwarzać hymn Dni Młodzieży.

Wszystkie miejskie fontanny (jest ich 15, przyp. red.) zostaną uruchomione po zimowej przerwie 29 i 30 kwietnia. Te zlokalizowane na Rynku Głównym i pl. Szczepańskim przed Światowymi Dniami Młodzieży zostaną czasowo wyłączone i przejdą prace serwisowe, niezbędne do dostosowania fontann do swojej promocyjnej roli w czasie ŚDM.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie