Mikołajkowe prezenty dla podopiecznych krakowskiego MOPS-u

100 mikołajkowych prezentów trafiło 2 grudnia do dzieci z rodzin, które są objęte opieką krakowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mikołajkowe spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Wodociągów Miasta Krakowa, które ufundowały upominki dla podopiecznych MOPS-u.

W sobotę, punktualnie o godzinie 11:00 do siedziby Wodociągów Miasta Krakowa przybył, bardzo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Jego odwiedziny poprzedziła wizyta nieznośnego diabełka, który chciał się ukryć przed Mikołajem by sprawić mu psikusa… Czy to się udało? O tym mogły przekonać się dzieci, które pojawiły się na mikołajkach zorganizowanych przez Wodociągi Miasta Krakowa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Spotkanie z tak szacownym gościem wywołało na dziecięcych buziach uśmiechy, dużo pozytywnych emocji i radości z otrzymanych prezentów. W podziękowaniu dzieci obdarowały Mikołaja piosenkami, wierszykami, pokazami tańca, a także życzeniami z okazji nadchodzących imienin! W czasie mikołajek zdarzył się też bardzo szczególny moment – Mikołaj, przy użyciu środków najnowszej techniki, złożył życzenia dziewczynce, która nie mogła się z nim spotkać i odebrać prezentu osobiście, gdyż przebywa w szpitalu. Ten dzień był dla Świętego Mikołaja wyjątkowo pracowity, na szczęście miał licznych pomocników: przedstawicieli Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa i Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także Aniołka, Diabełka i Śnieżynki.

To już druga w tym roku akcja, zorganizowana wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie i Wodociągi Miasta Krakowa, mająca na celu wsparcie dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. We wrześniu br. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. przygotowało 50 wyprawek szkolnym dla uczniów z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

(wk)

Najnowsze

Co w Krakowie