Miliony na organizację ruchu w czasie ŚDM

Tymczasowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży pochłonie ok. 5 mln złotych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu otworzył wczoraj koperty ostatniego z ogłoszonych przetargów w tej sprawie. Mimo niepowodzenia we wcześniejszych przetargach, tym razem udało się wyłonić konsorcjum firm, które przygotuje dla Krakowa organizację ruchu.

W ostatnich tygodniach ZIKiT bezskutecznie poszukiwał wykonawcy organizacji ruchu, która będzie obowiązywała w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży. W przedostatnim przetargu zgłosiło się zaledwie dwóch chętnych, ale jedna z firm wycofała się przez zakończeniem procedury, a druga zaproponowała zaporową cenę 6 mln złotych.

W ogłoszonym ponownie przetargu udało się wreszcie wyłonić konsorcjum trzech spółek GZD ErPlast, które za kwotę 2 mln 599 tys. złotych przygotują tymczasową organizację ruchu, która będzie obowiązywała w czasie ŚDM.

Wcześniej ZIKiT wyłonił również zwycięzcę przetargu dotyczącego montażu tablic kierunkowych, oznakowania parkingów i informacji dla pieszych, które pomogą w sprawnym przemieszczaniu się po mieście.

(pt)

fot. Jan Lorek

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie