Miłośnicy Hondy i ich kolejne spotkanie na dachu Galerii Bronowice. Krótka historia klubu.

Miłośnicy Japońskiej motoryzacji zebrali się po raz kolejny na parkingu Galerii Bronowice. Wydarzenie przyciągnęło rzeszę fanów marki z kraju kwitnącej wiśni.

 

Małopolski Klub Hondy to nieoficjalna organizacja zrzeszająca miłośników marki, jego początki sięgają jeszcze 2004 roku. Obecnie spotkania organizowane są średnio raz w miesiącu, mniej więcej w połowie. Blisko dwadzieścia lat temu zainicjowała to grupka znajomych, wydarzenia umawiali poprzez internetowe – już nie istniejące – forum.

 – W spocie może wziąć udział każdy, nikogo nie przeganiamy i wszyscy są mile widziani. Ci, którzy Hondy nie mają również – mówi Wiola, opiekunka klubu.

fot. KRKnews

Krakowscy Hondziarze z policją problemów nie mają. Trudno o tym nie wspominać, jednak w opinii publicznej, najczęściej samochody sportowe  są kojarzone z łamaniem przepisów lub nielegalnymi wyścigami. Spoty MKH są zupełnie inne, dzieci biegające między zaparkowanymi autami, ludzie rozmawiający ze sobą i przyjazna atmosfera. – To kontrast do obiegowych opinii.

(Piotr Królik)

Najnowsze

Co w Krakowie