Minister edukacji jest „dumny” z decyzji radnych sejmiku ws. uchwały anty LGBT

Musisz przeczytać

Wczoraj Sejmik Województwa Małopolskiego uznał, że nie uchyli uchwały anty LGBT. Przemysław Czarnek, minister edukacji rozpływa się w zachwytach nad tą decyzją.

O uchylenie uchwały wnioskowała m.in. Komisja Europejska, która zagroziła odebraniem Małopolsce funduszy. – Zagrożone będą nie tylko inwestycje, ale liczne programy społeczne, wreszcie – także miejsca pracy, chociażby pracowników tego urzędu, którzy są zatrudnieni między innymi dzięki pieniądzom UE – punktuje krakowska posłanka Daria Gosek-Popiołek.

Tymczasem Przemysław Czarnek, minister edukacji wydaje się być dumny z decyzji radnych sejmiku. – Proszę państwa, jesteśmy w sytuacji następującej: jeśli mielibyśmy poddać rodzinę i ją rozbić, bo ktoś ma takie wymagania, to znaczy, że przestaje działać Unia Europejska. To są zgodne z prawem działania radnych, którzy mają prawo do wolności słowa i do wyrażania swoich opinii w imieniu mieszkańców, którzy ich wybrali i to robią. I nic nikomu do tego. To są demokratyczne działania, a jeśli ktoś chciałby niszczyć demokrację w Europie, to trzeba go przed tym po prostu powstrzymać – stwierdził Czarnek w prawicowym portalu w wpolityce.pl.

-Jestem dumny z radnych sejmiku województwa małopolskiego i wszystkich innych jednostek samorządu terytorialnego, które nie wycofują się z bardzo dobrych uchwał w obronie rodziny – dodał minister edukacji.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca