Minister z Krakowa na dobrej drodze do zostania premierem!

Wśród najbardziej niepotrzebnych rzeczy wymienić można dietetyczną wodę, alarm w multipli i opozycję w Sejmie. Jak co piątek na KRKnews.pl subiektywne podsumowanie ostatnich dni autorstwa Miastomana.

Były członek PO rozsiadł się w pierwszych ławach PiSu, minister z Krakowa weszła na dobrą ścieżkę, by zostać premierem, a członkowie opozycji co prawda się skompromitowali, ale jednak nie klaskali na stojąco.

Tradycyjnie na jazdę bez trzymanki po ulicach Krakowa zaprasza Miastoman.

Niepotrzebne rzeczy, a w tym opozycja

Po głosowaniu ws. ustaw aborcyjnych przeczytałem w Internecie, że wśród najbardziej niepotrzebnych rzeczy wymienić można dietetyczną wodę, alarm w multipli i opozycję w Sejmie. I nic w tym dziwnego, wszak niewielu (opozycyjnych) głosów brakowało, by pracował Sejm nad dwoma projektami ustaw – liberalizującym i zaostrzającym prawo aborcyjne. Część posłów jednak nie brała udziału w głosowaniu i społeczny projekt liberalizacji upadł.

Czemu o tym piszę? Bo wśród niegłosujących – a więc tych co bezpośrednio przyczynili się do tego, że Sejm będzie pracował tylko nad ustawą zaostrzającą przepisy aborcyjne – są i lokalni bohaterowie z Krakowa i Małopolski: Bogusław Sonik i Ireneusz Raś z Platformy Obywatelskiej oraz Marek Sowa i Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.

No i nie wiem czemu taka postawa budzi oburzenie wśród Internautów. Wszak jak Jarosław Gowin – nie klaskali oni na stojąco.

Projekt „Ratujmy kobiety” już przepadł. Oto posłowie, którzy…

Nie będzie in vitro?

W tym tygodniu upada również obywatelska inicjatywa finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta Krakowa. Żeby rada miasta zajęła się w ogóle takim pomysłem – zebrać należało 4500 podpisów. Po ich sprawdzeniu okazało się, że niemal połowa z nich jest nieprawdziwa: albo posiadały nieprawidłowy PESEL, albo adres.

Czyżby pomagał zbierać je Łukasz Gibała?

Muzealna minister

Kolejny minister z Krakowa. Ministrem Wszystkiego Najlepszego… wróć!… Ministrem Innowacji i Technologii… wróć!… Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii została Jadwiga Emilewicz, jeszcze do niedawna osobista kandydatka Jarosława Gowina na fotel prezydenta Krakowa.

No więc pragnę zauważyć, że taka kariera, to nie w kij dmuchał: od Muzeum PRL-u, gdzie przez chwilę była kierownikiem, do posady ministra. Niedawna premier, Beata Szydło, rozpoczynała podobnie –  pracowała w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, uważam więc, że Jadwiga Emilewicz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Tylko Maciejowi Twarogowi, nowohuckiemu separatyście ta sztuka się nie udała. W Muzeum już nie pracuje, a premierem Nowej Huty zostać nie potrafi.

Miała być prezydentem Krakowa, na razie została ministrem

Złorzeczę: zostańcie radnymi

Czytam, że ma powstać nowa ulica, im. 8 Pułku Ułanów, która ma odciążyć ul. Kobierzyńską. I oczywiście czytam komentarze krakowian: „Po co kolejna ulica ?”, „I tak nie rozwiąże to korków, a znika zieleń”, „Lejmy więcej betonu”. A potem głosy mieszkańców najbliższych okolic: „Wreszcie!”, „Ta ulica jest niezbędna !”.

Potem czytam apele, że należy wykupić fort Bronowice i koniecznie urządzić tam park. I w ogóle, gdzie nie spojrzę – mam wrażenie, że wszyscy chcą parków. Nikt nie chce ulic.

Życzę więc tym, którzy z taką pewnością i zajadłością krzyczą, że w Krakowie nie trzeba nic więcej poza zielenią – by zostali radnymi. By zobaczyli, że Kraków sięga dalej niż czubek ich własnego nosa. Że pieniędzy w budżecie jest tyle, ile jest. I musi wystarczyć na wiele rzeczy: edukację, drogi, zieleń i sport.

Urynowicz i Drewnicki w jednym stali domu

Z nieukrywanym zainteresowaniem czekałem na ostatnią sesję rady miasta. Wszak Tomasz Urynowicz miał już oficjalnie opuścić ławy Platformy Obywatelskiej i przesiąść się na miejsca PiS jako ich koalicjant, członek „Porozumienia” Jarosława Gowina. Ciekaw byłem, jak daleko zaszyje się w ławach dotychczas krytykowanego przez siebie PiSu. Nic z tego! Urynowicz rozparł się w pierwszym rzędzie. Nawet inny PiS-owski nowohucki radny, Michał Drewnicki siedzi w dalszych rzędach.

Cóż, to będzie za piękna bratobójcza walka o nowohucki rząd dusz…

Miastoman

Znajdź Miastomana także na Facebooku – TUTAJ.

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

Wielka ucieczka z politycznego okrętu. Rządzący krzyczą: Toniemy, toniemy!

Zobacz także