Kolejny minister rządu PiS chwali prezydenta Krakowa

Od dawna prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk obdarzają się nawzajem komplementami. Teraz prezydent naszego miasta został pochwalony przez ministra klimatu i środowiska Michała Kurtykę. Za co? Za działania mające „pozytywny wpływ na środowisko, klimat o raz jakość życia mieszkańców miasta”, za które tak krytykują go niektórzy miejscy aktywiści.

„Z dumą przyglądam się przedsięwzięciom realizowanym w Krakowie, szczególnie tym, mającym pozytywny wpływ na środowisko, klimat o raz jakość życia mieszkańców miasta. Determinacja miasta Krakowa dla wdrażania wieloletnich i wielowymiarowych inwestycji prośrodowiskowych, powinna stać się przykładem dla miast europejskich w zakresie planowania i realizacji transformacji w kierunku przyjaznego środowiskowo i klimatycznie miasta” – czytamy w liście Michała Kurtyki, ministra klimatu i środowiska skierowanym do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Minister Kurtyka pogratulował miastu zakwalifikowania się do ścisłego grona kandydatów do tytułu Zielonej Stolicy Europy 2023 r. oraz zadeklarował chęć współpracy z władzami Krakowa w zakresie dalszego podnoszenia świadomości ekologicznej mieszkańców.

Pochwała od ministra klimatu i środowiska jest kolejnym wyrazem poparcia dla działań prezydenta Krakowa ze strony rządu PiS. Od kilku lat Jacka Majchrowskiego chwali go Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Prezydent miasta się odwzajemnia – nie raz podkreślał, że to najlepszy minister infrastruktury, z jakim współpracował przez całe swoje, blisko 20-letnie rządy pod Wawelem.

Kto następny z rządu PiS pochwali Kraków i jego prezydenta?

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie