Minister z Krakowa Bartłomiej Sienkiewicz wyłączył TVP Info? Zniknął portal i telewizja

Tuz po godzinie 11 przestał działać portal informacyjny tvp.info. Widzowie zamiast programu informacyjnego zobaczyli „Koronę królów”. Wcześniej minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów TVP, Polskiego Radia i PAP.

Bartłomiej Sieniewicz, szef resort kultur i poseł Platformy Obywatelskiej wybrany w ostatnich wyborach z Krakowa, odwołał w środę przed południem zarządy oraz rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

„Decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji” – czytamy w komunikacie resortu.

TVP Info najpierw ostro komentowało to posunięcie. Po chwili jednak, w środku rozmowy z gościem, program został przerwany, na antenie pojawiły się reklamy, a następnie… odcinek serialu „Korona Królów”. 

Nie działa też portal należący do kanału informacyjnego. Przy próbie wejścia na portal jesteśmy przekierowywani na stronę główną TVP, albo jest komunikat o tym, ze strona jest niedostępna.

„Koniec TVPiS. TVP info wyłączone” – tak wyłaczenie TVP Info skomentowała Platforma Obywatelska. 

„Wyłączyli TVP Info: antenę i portal. Ludzie zjeżdżają do TVP przy ul. Woronicza 17” – napisał w serwisie X  Samuel Pereira, szef TVP Info. Kilkadzsiat minut później w kolejnym wpisie szef TVP Iinfo napisał: „Wróciliśmy” 

Patrycja Bliska 

 

22 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie