Minister Zdrowia: Nie mówmy o smogu skoro Polacy palą papierosy

Z nimi nie można się nudzić. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł w rozmowie z reporterem TOK FM powiedział, że problem smogu jest wyolbrzymiany. – Nie ma potrzeby bić na alarm – stwierdził.

– Mówiąc o smogu, o zanieczyszczonym powietrzu, zapominamy o tym, co jest znacznie bliżej nas, jeśli chodzi o możliwość oddychania świeżym powietrzem – powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. – Znaczna część Polaków ciągle pali papierosy – odpowiadał na pytania reportera TOK FM.

– Osoba, która wdycha powietrze poprzez papierosa – razem z dymem i wszystkim, co w nim jest – jest w sytuacji, w której narzekanie na jakość powietrza jest strasznie mało wiarygodne – oceniał Radziwiłł.

Zatrzymajmy się chwilę i pochylmy nad tokiem myślenia ministra. Otóż człowiek odpowiedzialny za zdrowie wszystkich Polaków twierdzi, że nie ma sensu mówić o smogu, skoro część z nas pali papierosy. To tak jakby machnąć ręką na remonty dróg, bo i tak prędzej czy później trafi się pirat, który wciśnie pedał gazu w podłogę i wypadnie z zakrętu.

– Warto dostrzegać te rzeczywiste, bardziej niebezpieczne niż zanieczyszczone powietrze zagrożenia, które są znacznie bliżej – dodał minister na zakończenie.

(wm, TOK FM)

fot. ChodHound via Foter.com

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie