„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Minister zdrowia o trzeciej fali koronawirusa: Ryzyko, które wisi nad nami, jest bardzo duże

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Koronawirusa częściowo już przechorowaliśmy. Mniej więcej 15-20 procent ludzi ma przeciwciała – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Programie 1 Polskiego Radia.

– Rzeczywiście ryzyko, które wisi nad nami, jest bardzo duże. Trzeba sobie naprawdę realnie powiedzieć, że to nie jest wyimaginowane niebezpieczeństwo, tylko mamy bardzo poważne zagrożenie w postaci trzeciej fali. Wystarczy się rozejrzeć dookoła, zobaczyć co się dzieje w Czechach, na Słowacji. Te dwa kraje szczególnie odczuwają w tej chwili dolegliwość trzeciej fali pandemii w Europie, bo ta fala nie dotyczy Polski, tylko naszych sąsiadów, ona dotyczy całej Europy – stwierdził Niedzielski w rozmowie z radiową „Jedynką”.

– Średniotygodniowy będzie wynosił mniej więcej 10-12 tysięcy, ale takim elementem, który może zupełnie zburzyć tę prognozę, jest właśnie mutacja brytyjska czy inne mutacje, które też mogą się pojawić. Też słyszeliśmy o mutacji południowoafrykańskiej i mamy również inne mutacje, bo ten wirus cały czas ewoluuje i to rzeczywiście jest taki element, który może spowodować, że to przyspieszenie, z jakim będziemy mieli do czynienia, jest dosyć duże – dodał minister zdrowia.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca