Młoda Syryjka urzekła nas na ŚDM. Ma do nas nową prośbę!

fot. Youtube.com

Pamiętacie młodą Syryjkę, która przyjechała do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, a zapytana przez reportera TVN z uśmiechem powiedziała, że wkrótce wraca do Allepo, bo to jej dom? Odnalazła się!

Młoda dziewczyna chwyciła nas za serca swoim optymizmem i energią.
– Jak się żyje w Aleppo? – dopytywał reporter, który cały czas nie mógł uwierzyć w to, co słyszy.
– Trzeba się uśmiechać i próbować być wesołym. Co więcej możemy zrobić? – odpowiadała z uśmiechem. Uśmiechem, który zdawał się mieć tyle mocy, by sam mógł powstrzymać wojnę.

https://youtu.be/Wpm3QegwSII

Niestety tak się nie stało. Młoda Syryjka świetnie czuła się w Krakowie, ale w końcu wróciła do ogarniętego wojną miasta, a teraz odnalazł ją tam Darek Malejonek. Polski muzyk przebywa w Aleppo z salezjańską misją Młodzi Światu. Okazało się, że dziewczyna ma na imię Rita.

– Salezjanie pracują tutaj z dziećmi i młodzieżą, opiekują się nimi, wspomagają całe rodziny pozbawione wszystkiego. Narażają się codziennie na śmierć. Rita jest ich wychowanką – napisał Malejonek na Facebooku.

Syryjka ma dla nas krótką wiadomość:

Muzyk uczestniczy w zbiórce na dzieci z Aleppo, przeznaczono na ten cel cały dochód z płyty Maleo Reggae Rocckers wydanej przez Salezjan. Pobyt Malejonka w Syrii na bieżąco można śledzić na jego profilu na Facebooku.

(wm)

fot. Youtube.com

Zobacz także