Mniejszy ruch na autostradzie A4 Kraków – Katowice, mniejsze zyski Stalexportu

Musisz przeczytać

Rośnie ruch na płatnym odcinku autostrady A4 Kraków – Katowice, ale nie aż tak jak w ubiegłym roku. To oznacza, że Stalexport, firma zarządzająca płatnym odcinkiem, zarobi w tym roku mniej niż w poprzednim.

Z tygodnia na tydzień rośnie natężenie ruchu na płatnym odcinku autostrady A4 między Katowicami a Krakowem, jednak aut korzystających z tej drogi w ubiegłym tygodniu nadal było średnio o ponad 10 proc. mniej niż rok wcześniej – donosi Radio Kraków. Dane o natężeniu ruchu na płatnym odcinku autostrady A4 między Katowicami a Krakowem podała Grupa Stalexport Autostrady. To informacja pokazująca, że wpływy z opłat za przejazd będą w tym roku mniejsze niż w ubiegłym.

Z raportu spółki wynika, że w szczytowym momencie obowiązywania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, średnie natężenie ruchu na płatnej A4 było nawet aż o dwie trzecie mniejsze rok temu. „Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie Grupa Stalexport Autostrady, w minionym tygodniu, między 13 a 19 lipca, autostradą przejechało 10,7 proc. aut osobowych i 6,6 proc. ciężarówek mniej niż w tym samym okresie rok temu – średni spadek ruchu wyniósł 10,1 proc. To najmniejsza dynamika spadku natężenia ruchu od marca br.” – informuje nasza lokalna rozgłośnia radiowa.

Jak podaje Radio Kraków, od początku tego roku ruch aut osobowych na A4 Kraków-Katowice był mniejszy o 26 proc., a ruch ciężarówek o 12,9 proc. Średnio natężenie ruchu wszystkich pojazdów jest w tym roku mniejsze o 23,8 proc. W całym ubiegłym roku z płatnego odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem korzystało średnio 45,6 tys. pojazdów na dobę. W pierwszym kwartale br. było to średnio 37,7 tys. pojazdów na dobę, co oznacza spadek o ponad 10 proc.

Więcej – http://www.radiokrakow.pl/

(red)

Zakłady bukmacherskie online – 3 zalety typowania przez Internet

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca