Mocne oskarżenia Wisły Kraków. Rywale odpowiadają

Wisła Kraków oskarżyła Miedź Legnica o to, że nie chciała wpuścić na ostatnie spotkanie niepełnosprawnych kibiców Wisły Kraków. Na te zarzuty teraz odpowiedzieli legniczanie.

„Miedź Legnica, uważam Wasze działanie za skandaliczne. Proszę o publiczne odniesienie się do sprawy i wyjaśnienie dlaczego nasi niepełnosprawni kibice nie otrzymali biletów na mecz” – napisał na Twitterze Jarosław Królewski, prezes Wisły po tym, gdy okazało się, że niepełnosprawni fani krakowian nie weszli na spotkanie w Legnicy.

W sprawie zaczęły pojawiać się kolejne wątki i szczegóły, ale działacze Miedzi cały czas oficjalnie nie zajmowali stanowiska. Postanowili zrobić to jednak teraz.

„[…] Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem oraz ograniczoną liczbę miejsc przystosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, przekazaliśmy informację o braku możliwości dokonania rezerwacji, jednocześnie informując o możliwości skorzystania z tzw. miejsc „zwykłych”, jednak niedostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” – pisze klub z Legnicy.

” Stanowczo sprzeciwiamy się insynuacjom, by Miedź Legnica odmówiła możliwości uczestnictwa w wydarzeniu podopiecznym Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy ze względu na inne, aniżeli wymienione wyżej okoliczności. Dodać należy, że Fundacja nie skorzystała z możliwości rezerwacji innych, dostępnych miejsc” – podkreśla Miedź.

Działacze z Legnicy dodają, że potwierdzeniem otwartości klubu na wszystkich kibiców jest rekordowa frekwencja ponad 60 osób niepełnosprawnych, w tym kilkunastu kibiców poruszających się na wózkach na meczu Miedź Legnica – Wisła Kraków.
 
jk

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie